понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Снежно невреме во САД

Во одредени градови снежната покривка надмина 30 сантиметри.

snezna bura sad

Поврзани вести

Поради снежното невреме кое што го погоди источното крајбрежје на САД, се затворени неколку училишта и сојузни институции, а откажани се и повеќе летови.

Според информациите на Американскиот метеоролошки завод, најтешко погоден е Вашингтон.

Снегот и мразот во голема мера го загрозија Националниот аеродром Роналд Реган во Вашингтон каде што пистите останале затворени.

Ситуацијата се очекува да се смири попладне, а снежната бура која ги погоди Виџинија, Мериленд, Делавер и јужниот дел на Њу Џерси, се пренасочила кон морето.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести