сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Снимал порнографски содржини со 16 годишно девојче и ги прикажувал на очувот

man-looking-computer

Поврзани вести

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Д.П.(18), за сторено кривично дело „прикажување на порнографски материјал на дете“.

Во текот на јули 2014 година, пријавениот за да ја продолжат љубовната врска со 16-годишно девојче ја уценувал со аудио и видео снимки кој ги имал снимено додека биле заедно.

На 15.07.2014 година, пријавениот креирал лажен профил на социјалната мрежа „фејсбук“ и на очувот на девојчето му испратил видео клип со порнографска содржина на кое било снимено девојчето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести