сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Снимено огнено торнадо во Мисури

Tornado-7-

Поврзани вести

Џејн Копелин фотографирала огнено торнадо во Мисури!

Таа позирала до една фарма токму во моментот кога фармер ја палел тревата. Дувал силен ветер кој во комбинација со огнот формирал висок огнен вртлог.

Џејн ја поставила фотографијата на Инстаграм и рекла дека тоа е најдобрата и најстрашната работа што некогаш ја видела.
Огненото торнадо е познато и како огнен ѓавол кој може да биде смртоносен.
 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести