недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 41

СНИМКА ОД ДРОН: Состојбата во Ченто два дена по смртоносното невреме

ТВ Нова направи видео инсерти со дрон во скопската населба Ченто. Последиците од поплавите и по два дена се видливи, а службите продолжуваат активно да работат на санирање на штетите.

dron-chento

Поврзани вести

ТВ Нова направи видео инсерти со дрон во скопската населба Ченто. Последиците од поплавите и по два дена се видливи, а службите продолжуваат активно да работат на санирање на штетите.

Инаку во страшното невреме што во саботата го зафати скопскиот регион најмалку 21 лице загина, а 6 лица се водат за исчезнати.

Најчитани вести