недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Сноуден и е благодарен на Русија за можноста да живее на слобода

edvard snouden

Поврзани вести

Едвард Сноуден и е благодарен за можноста да живее на слобода и да учествува во важни глобални дискусии, како резултат на азилот од Русија, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

„Сега имам време да читам и внимателно да ги следам настаните во целиот свет“, изјавил Сноуден, како одговор на прашањето како го поминува неговиот живот во Русија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести