вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Сноуден: На светот има место само за избраните

snouden1

Последни вести

Последнава деценија ни се случуваат постојани, досега ретко видени, елементарни катастрофи и на места каде тоа досега го немало.

Како на пример, сончевите експлозии, како што имаме деновиве кои станаа почести од било кога порано.

Најупатените високи научни кругови како и големите разузнавачки агенции каква што е НАСА, која се занимава со вселенските промени, го имаат одговорот кој не се кажува бидејќи во светот би се случила паника која сериозно би го пореметила нормалниот живот и економијата.

Едвард Сноуден, кој пребега од ЦИА откри серија докази за начинот како ЦИА ги следи настаните и комуникациите, а деновиве ја откри тајната на НАСА изјавувајќи дека се е познато, а оние кои ги имаат информациите се подготвуваат за тие времиња.

Накоро милиони луѓе ќе го загубат животот. Станува збор за сончевите експлозии кои го носат кодираното име килшот. За ова високите кругови знаат веќе 14 годни…

Сончевите експлозии ќе бидат ужасни, ќе предизвикаат срив на електрониката, ќе настапи остар недостиг на храна и вода, а достап до ресурсите после катаклизмата ќе имаат само државите од елитата кои ќе преживеат во вакви услови со помош на специјални објекти и техника создадена уште од времето на Студената војна и способна да издржи нуклеарен напад тврди Еsoreiter.ru врз основа на информацијата обелоденета од Сноуден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести