петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 32

Сноуден не може да биде екстадиран во САД

Русија не може да го екстрадира Едвард Сноуден во САД, изјави рускиот амбасадор во Вашингтон, Сергеј Кисљак.

112255896

Поврзани вести

– Немаме никакви правни, ниту морални причини да и го предадеме на Владата на САД, рече амбасадорот во обраќање на Универзитетот Џон Хопкинс во Вашингтон,

Како што јави ТАСС, тој потсети дека Русија и САД немаат спогодба за екстрадиција.

Најчитани вести