вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Со „Аида“ ќе се затворат Мајските оперски вечери

Со изведувањето на операта „Аида“ од Џузепе Верди, денеска ќе бидат затворени традиционалните Мајските орперски вечери.

8-34

Последни вести

Со изведувањето на операта „Аида“ од Џузепе Верди, денеска ќе бидат затворени традиционалните Мајските орперски вечери.

„Аида“ вечерва ќе биде изведена од интернационална солистичка екипа, во режија на Дејан Прошев, а под диригентство на Владимир Куленовиќ (САД/Србија).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести