вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Со автомобил удрил во сендвичарницата, четири лица повредени

Од непознати причини возачот на автомобилот изгубил контрола и удрил во објектот

soobrakajna-nesreka

Поврзани вести

Четири лица се повредени во Битола кога автомобил удрил во сендвичарница на Ат пазар, јавува битолската телевизија Тера.
Несреќата се случила околу шест часот кога возачот на автомобил „цитроен ксара“ од непознати причини изгубил контрола над автомобилот и удрил во сендвичарницата. Лицата кои се повредени во тој момент седеле во близина и го пиеле своето утринско кафе.
Сите се пренесени на клиниката во Битола. Тројца од нив се со тешки телесни повреди, а едно лице со лесни повреди. Возачот на автомобилот не е повреден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести