вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Со бекатонска плочка му ја расцепил главата на својот брат

Инцидентот се случил завчера пред куќата на Ф.А.(65) кога од засега непознати причини почнал расправија со својот брат Ш.А.(57) и неговиот син Б.А.(27) кои копале канал за поставување водоводни цевки.

policija

Последни вести

Жител на тетовското село Челопек со бекатонска плочка го удрил својот брат по главата,  по претходна расправија.

Инцидентот се случил завчера пред куќата на Ф.А.(65) кога од засега непознати причини почнал расправија со својот брат Ш.А.(57) и неговиот син Б.А.(27) кои копале канал за поставување водоводни цевки, објави Дневник.

Расправијата набрзо прераснала во физичка пресметка по која повозрасниот од браќата влегол во куќата. Таму нашол парче бекатон, па се вратил назад и со него го удрил Ш.А. по главата.

Случаен минувач, со своето возило го пренесол Ш.А. во тетовската клиничка болница, од каде што по укажаната помош е пуштен на домашно лекување.

Полицијата подоцна го привела насилникот, а против него ќе поднесе кривична пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести