среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 39

Со чаша вода спречено разбојништво во фирма за козметика во Скопје

voda struga

Поврзани вести

Непознато лице вооружено во пиштол вчера се обидело да изврши разбојништво во просториите на Орифлејм, лоцирани на булеверот „Мито Хаџивасилев Јасмин“, пишува „Курир“.

Разбојникот влегол во просториите на фирмата и заканувајќи и се на вработената со пиштолот и побарал пари.

Во тој момент се појавило друго женско лице кое го испрскало разбојникот со чаша вода, по што истиот избегал.

Случајот е пријавен во полиција и се преземаат мерки на пронаоѓање на лицето.

Најчитани вести