вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Со црн спреј и ги оштетиле табличките во Лефкада

E523A614EEE147408A8A3175265F356F

Поврзани вести

Битолчанката Т.Р. на 21. овој месец на Граничниот премин “Богородица“, пријавила дека во Лефкада, Грција истиот ден со црн спреј и била оштетена предната и задната регистарска таблица.

Таа го пријавила настанот и на грчката полиција но за истото не добила записник.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести