четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Со дождови до недела

dozd

Поврзани вести

И утре ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, особено попладне. Во сабота ќе има сончеви периоди и ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Стабилизирање на времето со позначителен пораст на дневните температури ќе има од недела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести