понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Со хеликоптер на МВР ќе се евакуираат жителите на струшко Ржаново

zaveani500 (1)

Последни вести

Во струшкото село Ржаново кое е завеано со снег неколку луѓе чекаат евакуација.

Со хеликоптер на МВР денеска ќе бидат евакуирани три лица од ова струшко село, а надлежните институции прават максимални напори за расчистување на патиштата кон отсечените села поради невремето, информира министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески по денешниот координативен состанок на Кризниот штаб.

Најчитани вести