сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Со камион удрил во транспортен центар на РЕК Битола, причинил штета од 15 илјади евра

kamion1

Поврзани вести

Вчера во с.Новаци, битолско, М.С.(26) од с.Брод управувајќи тешко моторно возило „Ман“, удрил во транспортниот систем сопственост на РЕК Битола, при што оштетил 16 ваљаци, околу осум столбови, дваесетина капаци од системот, искината сајла, оштетување на металната конструкција и на една сигурносна склопка.

Со оштетувањето причинета е материјална штета од околу 1.000.000 денари. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести