Крими хроника

Со лажни 50 евра си купил ракија од Муртино

Со лажни 50 евра си купил ракија од Муртино

Струмичанец се обидел со фалсификат 50 евра да купи ракија. Пријавениот на 7 јануари годинава, при купување ракија од лице од село Муртино, му платил со фалсификувана банкнота од 50 евра.

Струмичката полиција против Д.К.(54) од Струмица, поднесе кривична пријава против за сторено кривично дело „фалсификување пари“.