среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Со лажни 50 евра си купил ракија од Муртино

Пријавениот на 7 јануари годинава, при купување ракија од лице од село Муртино, му платил со фалсификувана банкнота од 50 евра.

download (4)

Поврзани вести

Струмичанец се обидел со фалсификат 50 евра да купи ракија. Пријавениот на 7 јануари годинава, при купување ракија од лице од село Муртино, му платил со фалсификувана банкнота од 50 евра.

Струмичката полиција против Д.К.(54) од Струмица, поднесе кривична пријава против за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести