петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Со ловџиска пушка и пиштол ограбил продавница, се збогатил за 70.000 денари

Маскиран и вооружен успеал да украде околу 70.000 денари.

kradec

Поврзани вести

Непознато маскирано лице со ловџиска пушка и пиштол ограбило продавница во кумановското село Карпош, информира Министерството за внатрешни работи.

Синоќа околу 21 часот, маскираното лице влегло во продавницата „Елида 3“, со ловџиска пушка преку рамо и со закана со пиштол успеало од вработената да украде околу 70.000 денари од дневниот промет.

Полицијата презема мерки за откривање на сторителот и расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести