среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Со ловечка пушка решавале расправија

Со пушка двајца скопјани решавале за распавии, едниот заврши во болница.

puskaa

Поврзани вести

Едно лице заврши во болница по жестока расправија.

Двајца скопјани со ловечка пушка решавале недоразбирања. Според информациите од Министерството за внатрешни работи инцидентот се случил вчера околу 12 часот во викендичка на 69-годишниот М.Р. во скопското село Кучково. Првично, започнала распавија помеѓу М.Р. и Д.М.

Во еден миг додека се расправале Д.М. со ловна пушка испукал два патрони кон М.Р.

Повредениот  бил пренесен во Градска општа болница „8-ми Септември“ констатирана му е телесна повреда. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести