среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Со музика и стенд ап комедија против загадувањето од

Целта, како што објаснуваат организаторите, е да се крене свеста кај населението за големината на проблемот со загадениот воздух во Скопје.

zelezara

Последни вести

Во Паркот на скулптурата спроти гимназијата „Панче Арсовски“, во вторник во 17 часот ќе се одржи мирен протест „Протестни ноти за чист воздух“, со кој жителите од населбите загрозени од штетните емисии од скопската Железарница ќе го искажат своето незадоволство, а ќе опфаќа многу музика, изложба на цртежи од најмладите и стенд ап комедија.

Целта, како што објаснуваат организаторите, е да се крене свеста кај населението за големината на проблемот со загадениот воздух во Скопје.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести