петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Со парите од Гуарин, Интер го купува Хернанес

pari guarin hernanes

Поврзани вести

Парите кои би биле заработени од продажбата на колумбискиот интернационалец, Фреди Гуарин, новиот сопственик на италијанскиот калчо гигант Интер, Ерик Тохир, сака да ги искористи за да ги осигура услугите на бразилскиот интернационалец од редовите на Лацио, Хернанес.

Гуарин веќе подолг временски период важи за голема желба на лондонскиот премиерлигаш Челзи и на шпанскиот прволигаш Атлетико (М), а нивната желба може да стане реалност само доколку понудата за крилниот напаѓач не биде помала од 17 мил. евра.

Хернанес до пред неколку месеци имаше статус на недопирлив, но во последниот период се погласни се шпекулациите дека претседателот на Лацио, Клаудио Лотито е подготвен да седне на преговарачката маса, само дококолку заинтересираниот клуб испрати официјална понуда за одличниот играч за врска не помала од 20 мил. евра.

Интерес за Хернанес има покажано и градскиот ривал на Интер, тимот на Милан, но дали ќе има или ќе нема понуда за фудбалерот на Лацио, во голема мера ќе зависи и од ставот на новиот тренер на “росонерите”, Кларенс Сидорф.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести