четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Со пиштол ограбил маркет во Скопје

pistol

Последни вести

Синоќа во Скопје на ул.„Александар Бујнов“, во маркет „Вива Фреш“, се случи разбојништво.

Како што информираат од полицијата, непознато лице маскирано и вооружено со огнено оружје-пиштол, извршило разбојништво на тој начин што со закана од касата ги одзело парите од дневниот промет во износ од околу 15.000 денари. Потоа го напуштило местото на настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести