Македонија,Крими хроника

Со пиштол пукал низ Кратово, па се самозастрелал

Со пиштол пукал низ Кратово, па се самозастрелал

Триесет и едногодишен кратовец пукал низ градот, а при тоа се самоповредил со проектил.

Тој во во хотел Силекс-Кратово  од пиштол непозната марка  испукал еден куршум и го оштетил стаклото од излогот на угостителскиот објект. По ова, со  возило на второпријавениот се упатиле кон  с. Кетеново, кратовско каде С.Н. повторно испукал неколку проектили, при што со еден проектил се смоповредил.

Тој бил пренесен во болница, каде му била укажана лекарска помош.

На пријавениот му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.