четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Со пиштол пукал низ Кратово, па се самозастрелал

pistol

Последни вести

Триесет и едногодишен кратовец пукал низ градот, а при тоа се самоповредил со проектил.

Тој во во хотел Силекс-Кратово  од пиштол непозната марка  испукал еден куршум и го оштетил стаклото од излогот на угостителскиот објект. По ова, со  возило на второпријавениот се упатиле кон  с. Кетеново, кратовско каде С.Н. повторно испукал неколку проектили, при што со еден проектил се смоповредил.

Тој бил пренесен во болница, каде му била укажана лекарска помош.

На пријавениот му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести