понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Со пиштол расчистувале нерешени имотноправни односи

pistol

Поврзани вести

Педесет и седумгодишниот И.Р. од селото Чегране го застрелал шеесет и петгодишниот Џ.Р. На пукањето му претходела вербална расправија околу нерешени имотноправни односи.

Џ.Р. е надвор од животна опасност и е пренесен во гостиварската болница за укажување на лекарска помош.

Против И.Р. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести