четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Со пиштол украл 10.000 денари од Макпетрол во Илинден

Се заканил со пиштол и украл 10.000 денари.

g_kradec

Поврзани вести

Разбојник заканувајќи се со пиштол ја ограбил бензинската пумпа Макпетрол во Илинден.

Разбојништво во бензинска пумпа на Макпетрол во скопската населба Илиндeн. Според информациите од Министерството за внатрешни работи, доцна во ноќта, околу три часот, маскиран разбојник влегол во бензинската пумпа. Заканувајќи со пиштол тој од вработениот украл 10.000 денари, а потоа избегал.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести