среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Со пивско шише мавал кон автобусот со фудбалери на ФК Пелистер

sise-skrseno-500

Последни вести

Непознато лице  фрлило со пивско шише и ја скршило задната шофершајбна на автобусот кој се движел према стадионот „Филип II“, а во кој се преврзувале играчите на ФК „Пелистер“.

Како што соопштува МВР, настанот се случил вчера  околу 15.20 часот во Скопје на бул. „Илинден“.

За среќа во инцидентот немало повредени патници.

По преземени мерки приведен е Н.Д.(23) од Скопје, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Најчитани вести