сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Со помош на Пепе, Реал (М) ја намали предноста на Барса и Атлетико (М)

Погодокот вреден три бода, со кој е намалена бодовната предноста на водечкиот двоец, Барселона и Атлетико (М) на достижни три бода, беше дело на португалскиот интернационалец, Пепе

so pomos na pepe

Поврзани вести

Многу потешко од очекуваното, фудбалерите на Реал (М) ја оправдаа фаворитската улога во првенствениот натпревар од 19. коло во шпанската Примера дивизион и забележаа минимална победа во пресметката против секогаш незгодниот тим на Еспањол.

Погодокот вреден три бода, со кој е намалена бодовната предноста на водечкиот двоец, Барселона и Атлетико (М) на достижни три бода, беше дело на португалскиот интернационалец, Пепе.

“Свесен сум дека мора да освоиме 53 бода во пролетниот дел од сезоната, тоа не е нормално, но таква е шпанската лига. Три тима се во игра за шампионскиот пехар. Пред да почне новата сезона изјавив дека мора да освоиме 100 бода и ќе пробаме истите да ги освоиме. Нема да ни биде лесно, но ќе се обидеме. Барса и Атлетико (М) се во фантастична форма и ние моравме да ја искористиме укажаната шанса, ретко се добива шанса да се намали предноста на дитектните конкуренти”, изјави по натпреварот тренерот на “кралскиот клуб”, Карло Анчелоти.

Резултати: Гетафе – Р. Валјекано 0:1, Бетис – Осасуна 1:2, Еспањол – Реал М. 0:1, Леванте – Малага 1:0.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести