сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Со „рено меган“ удрил пешак и побегнал

Од СВР Битола велат дека пешакот во безсознание е пренесен на Клиниката во Битола, каде е сместен а одделението за интензивна нега и реанимацијата.

sirok-sokak5

Последни вести

На Широк сокак кај хотелот „Епинал“ во Битола, вчеравечер околу 19:45 часот се случила сообраќајна незгода, јави телевизијата „Тера“.

Според локалната телевизија, непознат сторител со автомобилил „рено меган“ со битолски регистарски таблички удрил во пешак и заминал во непознат правец.

Од СВР Битола велат дека пешакот во безсознание е пренесен на Клиниката во Битола, каде е сместен а одделението за интензивна нега и реанимацијата.

Возачот претходно со автомобилот ги скинал синџирите кои во летниот период секоја вечер се поставуваат на улицата кај „Епинал“, со цел да се постави слободна и безбедна пешачка зона за прошетка по Широк сокак, а потоа удрил во битолчанецот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести