вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Со репетиран пиштол сакал да докаже предност на крстосница

Веднаш по расправијата пиштолџијата е пријавен во полиција. Откриен и приведен. Од МВР информираат дека ќе биде поднесена и соодветна пријава.

pistol

Последни вести

Двајца скопјани синоќа во Драчево почнале расправија за тоа кој има предност да помине на крстосница. Расправијата кулминирала, информираат од МВР кога едниот од учесниците во сообраќајот за да му докаже на другиот дека тој е во право, му извадил пиштол го репетирал и сакал да му пука во глава.

Веднаш по расправијата пиштолџијата е пријавен во полиција. Откриен и приведен. Од МВР информираат дека ќе биде поднесена и соодветна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести