четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Со секира бркала разбојници, полицијата ги приведе

Фатени млади разбојници.

lisicipritvor

Поврзани вести

Полицијата приведе двајца млади разбојници кои се обиделе да извршат тешка кражба и да нападнат жена која ги фатила како и го ограбуваат домот.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека е поднесена кривична пријава против 20-годишните штипјани В.И. и Е.Џ. за сторени кривични дела „разбојништво“ и „тешка кражба“.

Пријавените на  10 март околу 20,20 часот, во селото Голема Црцорија, кривопаланечко насилно влегле во куќата на Љ.Д.  Тие прво ги исклучиле осигурувачите од струјата и одземале 1.200 евра и околу 50.000 денари. Откако Љ.Д ги забележала пријавените се обиделе да извршат разбојништво над неа, но истата им се заканила со секира и почнала да бара помош при што насилниците избегале од куќата. Во текот на истиот ден во 21,50 часот, во село  Крстов Дол пријавените се обиделе да извршат тешка кражба во помошен објект-гаража сопственост на С.С. но откако не нашле ништо го напуштиле местото.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести