сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Со специјална дигалка се поместува шлеперот

kamion3-650x396_thumb_medium500_305

Последни вести

Специјална дигалка во овие моменти го поместува шлеперот кој се преврти кај Катланово за да се овозмози проток на возила.

Возилата кои беа затекнати на тој патен правец се пренасочуваат по споредни патишта со асистенција на полицијата.

Сообраќајот на автопатот Скопје-Велес неколку часа е во прекин по превртувањето на шлеперот, предизвикано најверојатно од снежното невреме.

Најчитани вести