четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Со тегла и тула и ја скршил главата

mkd-30448

Поврзани вести

Вчера во Берово на ул.„Јуриј Гагарин“ на терасата од спратот на семејната куќа, настанала вербална расправија помеѓу Н.Д(62) и П.Д.(59), при што П.Д. најпрвин со стаклена тегла, а потоа со глинена тула замавнала по Н.Д. нанесувајќи и тешка телесна повреда во пределот на главата.

По целосно расчистување на случајот против П.Д. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести