Крими хроника

Со тегла и тула и ја скршил главата

Со тегла и тула и ја скршил главата

Вчера во Берово на ул.„Јуриј Гагарин“ на терасата од спратот на семејната куќа, настанала вербална расправија помеѓу Н.Д(62) и П.Д.(59), при што П.Д. најпрвин со стаклена тегла, а потоа со глинена тула замавнала по Н.Д. нанесувајќи и тешка телесна повреда во пределот на главата.

По целосно расчистување на случајот против П.Д. ќе биде поднесен соодветен поднесок.