четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Со три промили алкохол во крвта искршил гласачка кутија

glasanje

Поврзани вести

Против триесет и четиригодишниот Д.Д. од с. Криволак ќе биде поднесена кривична пријава, бидејќи ја искршил гласачката кутија на избирачкото место во с. Криволак.

Тој е приведен во полициската станица во Неготино каде е утврдено дека имал 3 промили алкохол во крвта.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести