петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Со воздушна пушка повредил соселанец

puska

Поврзани вести

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.С.(25) од с.Горно Коњаре, кумановско, за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 22.02.2014 година, во с.Горно Коњаре, пријавениот од воздушна пушка, што ја поседувал без потврда испукал една дијабола, по што го погодил М.З.(73), нанесувајќи му телесна повреда во пределот на подколеното.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести