петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Со возило усмртил пешак и побегнал

policijaaaaaaa500

Поврзани вести

Триесет и двегодишната Марија Н. починала вчера откако била прегазена од возило со странски таблички на автопатот Куманово-Табановце.

Засега непознатиот возач со странски таблички удрил во Марија од Куманово и по незгодата го напуштил лице местото.

Од здобиените повреди Марија починала на самото место.

Возилото е идентификувано и истото сеуште се наоѓа на територија на Македонија. СВР Куманово работи на пронаоѓање на возачот и возилото. Телото нa починатата е дадено на обдукција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести