петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 64

Со заборавена кредитна картичка во банкомат подигнал 18.000 денари

Кумановчанецот забележал заборавена кредитна картичка на банкомат во Куманово, ја земал и успеал да навлезе во системот и да подигне 18.000 денари на штета на вистинскиот сопственик.

bankomat

Последни вести

Полицијата поднесе кривична пријава против 37 годишниот кумановчанец Т.О., откако на 2 мај годинава успеал да извади пари од туѓа кредитна картичка.

Кумановчанецот забележал заборавена кредитна картичка на банкомат во Куманово, ја земал и успеал да навлезе во системот и да подигне  18.000 денари на штета на вистинскиот сопственик.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести