среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

„Соба со пијано“ на софискиот Филмски Фестивал

soba_so _pijano

Поврзани вести

По „ФЕСТ“ во Белград, каде „Соба со пијано“, од страна на познавачите на филмот, беше најавен како вистинско изненадување и беше одлично прифатен од тамошната публика, продолжува фестивалското патување на овој филм. Вчера, во кино салата Одеон, „Соба со пијано“ го имаше свето премиерно прикажување на 18-то издание на интернационално признатиот Филмски Фестивал во Софија. Филмот, со уште девет други наслови од регионот кои ја сочинуваат програмата Balkans Competition, се натпреварува за една од фестивалските награди.

Прикажувањето на „Соба со пијано“ беше најавено и во голем број од бугарските медиуми.

Покрај вчерашната проекција, филмот ќе биде прикажан и денес, 12 март, во киното „Лумиер“ во 14:00 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести