петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Собир на ГДОМ во Битола: Избори за излез од кризата!

bitola-gdom-640x360

Поврзани вести

Битолчани во голем број денеска ја дадоа својата поддршка на иницијативата на ГДОМ на плоштадот „Магнолија“.

Од минута во минута расте бројот на граѓаните кои порачуваат дека изборите се единственото решение за надминување на кризата, чија сериозност и се заканува на државата.

Најавено е дека маршот од плоштадот „Магнолија“ ќе продолжи на Широк сокак, па пред штабот на СДСМ.

Имено, од ГДОМ повикаа на силен одзив на граѓаните против деструктивните сценарија спроведувани од опозицијата, рушењето на волјата на народот и одбрана на државата и институциите.

bitola-gdom4

bitola-gdom7

Најчитани вести