сабота, 24 јуни 2017  |  Вести денес: 33

Собир пред Собранието за поддршка на СЈО

Според учесниците повод за нивното собирање е незадоволство од односот на пратениците кон специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за време на седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците на кој се разгледува Извештајот за работата на ова Обвинителство.

sobir

Последни вести

Пред Собранието на Република Македонија вечерва се одржа собир за поддршка на работата на  Специјалното јавно обвинителство.

Собирот беше во организација на Шарената револуција, а учесниците  не фрлаа боја кон зградата на Собрнаието, туку го боеја булеварот. Според учесниците повод за нивното собирање е незадоволство од односот на пратениците кон специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за време на седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците на кој се разгледува Извештајот за работата на ова Обвинителство.

Собирот, кој траеаше час и половина, помина без инциденти.

Најчитани вести