недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Соборен украински МИГ-29

5cjGkKrc8

Последни вести

Проруските бунтовници собориле украински борбен авион на истокот од земјата.

Леонид Матјукин, портпарол на украинската војска изјави дека леталото МИГ-29 е соборено над регионот Луганск. Пилотот, кој успеал да го напушти леталото, е спасен од страна на украинската војска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести