петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Собранието денеска по скратена постапка донесе измени и дополнувања на неколку закони

Измени и дополнувања на неколку закони по скратена постапка

sobranie-vnatre

Поврзани вести

Собранието  денеска, во рамки на 85-тата седница, по скратена постапка донесе измени и дополнувања на закони.

Пред пратениците се вкупно 112 нови законски решенија за измени и дополнувања предложени од Владата, чија цел е усогласување на постојните закони со Законот за јавна администрација.

На седницата не присуствуваа пратениците од опозицијата кои, уште пред да биде усвоен дневниот ред, реагираа за начинот на кој се носат законите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести