сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Собранието изгласа повеќе закони и одлуки

sobranie

Поврзани вести

Собранието на Република Македонија на денешната попладневна седница изгласа повеќе закони и одлуки.

Беа изгласани дополнувањата на Законот за вработување и осигурување во случај на невработеност, на Законот за пензиското и инвалидското осигурување и на измените и дополнувањата на Законот за здравствено осигурување.

Пратениците исто така гласаа и за точки од дневниот ред на 85. седница. Изласани се Финансискиот план на Агенцијата за супервизија на капитално финансирано пензиско осигурување за 2014 година, неколку одлуки, како и годишниоте финансиски планови за Македонска радио – телевизија за 2014 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести