понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Собранието ќе ја оддржи 15-та седница

sobranie

Последни вести

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја почне 15-та седница на која ќе го разгледа Предлог законот за задолжителни нафтени резерви.

Пратениците ќе расправаат за измените на Законот за производи од животинско потекло, на Законот за образование на возрасните, на Законот за прекинување на бременоста, на Законот за санитарната и здравствената инспекција, сите во прво читање.

На дневен ред се и измените на Законот за јавно здравје, како и други законски измени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести