вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Собранието ќе ја продолжи осмата седница

sobranie-500

Последни вести

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја продолжи осмата седница на која ќе расправа за Предлог-законот за прекршоците, во прво читање.

На дневен ред на седницата се и предлог-законите за изменување на Законот за субвенционирање на станбен кредит и на Законот за пратениците, и двата по скратена постапка.

Пратениците треба да дискутираат и за Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за здравственото осигурување, во прво читање и за Предлог-законот за дополнување на Законот за земање и пресадување на делови од човечкото тело заради лекување, во прво читање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести