среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Собранието ќе ја разгледува работата на МРТ

sobranie-1-500

Последни вести

Извештајот за резултатите од работењето на Македонската радио телевизија во 2013 година е прва точка од дневниот ред на денешното продолжение на седмата седница на Собранието на Република Македонија.

Пред пратениците се и извештаите за работењето на Агенцијата за пошти и на Државната комисија за спречување на корупцијата во 2013 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести