сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Собранието на Република Македонија отворено за граѓаните

sobranie 2

Последни вести

Собранието на Република Македонија денеска ќе биде отворено за посета од граѓаните.

Со тоа, како што е наведено во сопштението на собраниската прес-служба, се отвора можност граѓаните да ја разгледаат внатрешноста на зградата како значајно историско обележје на македонската државност.

Посетителите ќе имаат можност да го посетат и свечениот дел на Собранието и да добијат одговор на нивните прашања.

Најчитани вести