петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сочувство од Иванов до семејствата на загинатите припадници на МВР

ivanov

Поврзани вести

Претседателот Ѓорѓе Иванов упати писма во кои изрази сочувство до семејствата на припадниците на МВР кои загинаа во хеликоптерската несреќа во струмичко.

– Со чувство на голема болка и длабока тага ја примив веста за трагичната хеликоптерска несреќа кај Струмица во која животот го загуби вашиот сакан сопруг и татко.Во овој тежок миг за Вашето семејство и за цела Македонија примете ги изразите на моето најискрено и најдлабоко сочувство, се вели во писмата што претседателот Иванов ги упати до семејствата на загинатите припадници на хеликоптерската единица на МВР.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести