недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Софија Куновска се „збогува“ со Град Скопје

6260B70E1E85584B8ADAA7BEF4000B69

Поврзани вести

На денешната седница советниците ја разрешија Софија Куновска од местото советник на Град Скопје бидејќи на предвремените парламентарни избори, граѓаните и доверија пратеничко столче во македонското Собрание.

Таа во изјава за медиумите рече дека Советот “едвај чекал да се отараси од неа“.

Со оглед на тоа дека нејзината партија не ги прифаќа пратеничките мандати, Куновска, заедно со 33-та пратеници на СДСМ останува дома со 30 проценти од пратеничката плата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести