петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Сојузот на стопански комори избира нов претседател

Кандидатури за претседател потврдија Даниела Арсовска, претседателка на Услужната комора и Мирче Чекреџи, поранешен заменик претседател на ССК.

sojuz-500

Поврзани вести

Сојузот на стопански комори денеска ќе одржи годишна седница на Собранието на која ќе избира нов претседател и членови на Управниот одбор.

Кандидатури за претседател потврдија Даниела Арсовска, претседателка на Услужната комора и Мирче Чекреџи, поранешен заменик претседател на ССК.

Функцијата претседател на Сојузот на стопански комори досега ја извршуваше Златко Калеников.

МИА

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести