петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Sола е новиот предводник на Каљари

zlspt--400x300

Поврзани вести

Калчочигашот Каљари во периодот што следува ќе биде предводен од Џанфранко Sола, кој доаѓа на местото на Зденек Земан.

Чешкиот стратег заработи отказ откако лошо ја започна сезоната, а по 16 одиграни кола неговиот сега веќе поранешен тим се наоѓа на 18-то место со 12 бодови.

Инаку Sола се враќа во тимот каде ја заврши својата професионална кариера, а во меѓувреме беше тренер на Ватфорд и Вест Хем.

Најчитани вести