понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Солени рафаело бомбици

Soleni-rafaelo-7b5161-800x6

Последни вести

Засукајте ги ракавите и подгответе рафаело бомбици, но солени. Се подготвуваат навистина брзо и едноставно, а се превкусни.

За овие бомбици потребни ви се 4 големи компири, 150 грама шунка, 150 грама мајонез, 1 мала главица кромид, 50 грама рендан кашкавал, 1 лажица павлака.

Начин на подготовка:

Сварете ги компирите и изрендајте ги откако ќе се изладат. Се додаваат кашкавалот и шунката истотака рендани. Кромидот поминете го на ситната страна од рендето, додајте ги мајонезот и павлаката. Зачинете и формирајте топчиња. Готовите топчиња валкајте ги во ситно рендано сирење.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести